Briketes: plusi, mīnusi, īpatnības

06/01/2019

Šodien zem mūsu acuskatienā nokļuvušas briketes, koksnes granulu tuvi radinieki apkurei.
Ar ko tās ir labākas, un ar ko zaudē citu biodegvielu fonā? Tulīt to uzzināsim.
 
Kurināmās briketes (vēl saucās eiromalka) – tā ir cieta degviela un alternatīva parastām malkai un oglei.
 
Tās stādās priekšā kā sapresētā skoksnes un pārtikas rūpniecības atkritumi kubiņu vai cilindru formā, bet galvenokārt tās ir zāģu skaidas.
Savu slaveno formu briketes ieguva pateicoties spēcīgai kompresijai un dziļajai žāvēšanai, tāpēc, sadegot, tās neizdala kancerogēnas vielas – šis degvielas veids ir draudzīgs videi.
Briketes var dedzināt katlos, krāsnīs, kamīnos un citās apkures ierīcēs domātās cietai degvielai.

 
Kādas ir viņu priekšrocības?
 
- Augsta degšanas temperatūra
Šis rādītājs briketēm 1,5 – 2 reizes pārsniedz koksnes sadegšanas temperatūru. Tas tiek sasniegts brikešu zema mitruma un augsta blīvuma dēļ, kuri paaugstina šī biodegvielas veida siltumspēju.
 
- Degšanas vienmērīgums un ilgums
Pateicoties augstam sadedzināmās vielas saturam uz tilpuma vienību, briketes deg ilgstoši un vienmērīgi, sniedzot siltuma atdevi 4500-4900 kkal/h (salīdzināšanai, malka ar vidējo mitrumu 20% – 2500-2700 kkal/h).
 
- Ekoloģiskums
Kurināmās briketes ļauj efektīvi izmantot kokapstrādes rūpniecības atkritumus. Sadezinot tās, netiek izdalītas bīstamās vielas, kā no torfa vai oglēm.
 
- Mazs pelnu atlikums
Zema mitruma (4-8%) un dabīgo sastāvdaļu dēļ, briketes atstāj maz pelnu pēс sadegšanas. Tas ir labi gan ekoloģijai, gan Jums: kamīna, krāsns vai katla tīrīšana notiks daudz retāk, nekā pēc kurināšanas ar malku vai ogli.
 
- Ērtības izmantošanā
Briketes ir viegli glabāt, pietiek vien izvēlēties sausu, izvēdināmu teritoriju (šis degvielas veids ir jūtīgs pret mitrumu). Parasti briketes tiek iepakotas plastikāta iepakojumā, kas sniedz papildus aizsardzību no izmirkšanas, un dod iespēju kompakti tās glabāt.
 

Vai ir trūkumi?
 
Izņemot bailes no mitruma, daudzi sauc par brikešu trūkumu to izmaksu. Jā, tās tiešām maksā dārgāk nekā malka, taču, ja paskaitīt, cik siltuma sniedz vienāds malku un brikešu daudzums, paliek skaidrs, ka pēdējās vinnē cīņā par siltumu.
 
Kāds teiks, ka var trāpīties sliktas kvalitātes briketes no zemākas kvalitātes klases vai ar ķīmiju apstrādātā koka. Tādi gadījumi tiešām mēdz būt, taču eiromalkas piegādātaju tirgū ir pietiekoši daudz, tāpēc vienmēr var izvēlēties pienācīgo un ar labu preci.
 
Kā, piemēram, šeit. Mēs atbildam par augstu kvalitāti, Jūs nenožēlosiet!
 


Kategorijas